Přistižení řidiči pod vlivem návykových látek

KLADENSKO – Žena řídila vozidlo pod vlivem drog a muž s alkoholem.

Policisté obvodního oddělení Slaný dne 13. prosince 2020 jen několik minut před třiadvacátou hodinou zastavili ke kontrole na pozemní komunikaci v ulici Třebízského ve Slaném osobní vozidlo Audi 3. Policisté vyzvali řidičku vozidla k předložení všech potřebných dokladů k řízení motorových vozidel a k dechové zkoušce včetně testu na přítomnost návykových látek. Dechová zkouška byla s negativním výsledkem a test na drogy byl pozitivní. Podezřelá řidička se následně podrobila lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu ve slánské nemocnici.

Policisté případ prošetřují a jednadvacetiletá žena z okresu Louny je nyní podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který jí hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši až 1 rok.

Ze stejného trestného činu je podezřelý i šestačtyřicetiletý muž z okresu Kladno, který byl kontrolován policejní hlídkou v ulici nám. J. Masaryka v osobním vozidle Škoda Octavia. Při policejní kontrole byl podroben dechové zkoušce, která byla pozitivní a naměřená hodnota byla ve výši 1,89 promile alkoholu v dechu.

Policie neustále upozorňuje řidiče, že alkohol a ani jiné návykové látky za volant nepatří. Jízda pod vlivem těchto návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná. Tito řidiči jsou nebezpeční a svým protiprávním jednáním ohrožují především zdraví a životy ostatních nevinných účastníků silničního provozu Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích. 

 

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments