Policistky navštívily děti ZŠ ve Slaném

Policistky z oddělení tisku a prevence Územního odboru Kladno navštívily žáky prvních a druhých ročníků 1. Základní školy ve Slaném s preventivním programem. Připravený program byl rozdělen do tří částí.

Na začátku besedy policistky nejprve děti seznámily s policejní uniformou a služebním průkazem. Informovaly děti o policejních složkách a jejich činnosti. V rámci besedy na toto téma upozornily děti, jak se mají chovat v dopravě jako účastníci silničního provozu, a to nejen jako chodci a cyklisté, ale také jako spolujezdci. Dále si zopakovaly čísla na tísňové linky a připomněli si, kde ve svém městě mají policejní služebnu místního obvodního oddělení.

Hlavním bodem této besedy bylo pedagogickým sborem vybráno téma „Nebezpečné situace“. V rámci přednášky na vybrané téma byli i žáci seznámeni s různými nebezpečnými situacemi a bylo jim vysvětlováno, jak se v daném okamžiku mají zachovat a jak především těmto situacím předejít. Jednalo se například o situace: když je osloví cizí osoba při cestě ze školy, v parku, na hřišti, na ulici nebo když u nich zastaví cizí vozidlo, když jim bude cizí osoba nabízet sladkosti nebo dárky, ale také když zazvoní zvonek a oni jsou sami doma. Dále také bylo připomenuto, jak se chovat, když jsou sami doma nebo bez dozoru, že si nikdy nebudou hrát se zápalkami ani s nožem. Nebylo opomenuto ani na sahání na cizí zvířata nebo na nebezpečné koupání v bazénech, či vodních plochách bez dohledu rodičů.

Malí žáci se s velkým nadšením zapojili do besedy a povídání o nebezpečných situacích bylo obohaceno o různé případy nejen od policistek, ale také právě o příběhy dětí. Dopoledních přednášek se zúčastnilo 132 žáků z šesti tříd prvního stupně. Děti po celou dobu aktivně s policistkami spolupracovaly a měly mnoho zvídavých dotazů. Besedy s touto preventivní tématikou byly od pedagogického sboru velmi kladně hodnoceny.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments