Pachatelé přistiženi při činu

Kradli pohonné hmoty z nákladního automobilu.

Ve čtvrtek 13. května 2021 po deváté hodině večerní přijal operační důstojník na tísňovou linku 158 oznámení, že došlo ke krádeži nafty z nákladního vozidla zn. Volvo, které je zaparkované na staveništi u obce Vítov. Informaci o krádeži obdržel oznamovatel na mobilní telefon, jelikož má vozidla zabezpečena přes internetovou aplikaci.

Na místo ihned po oznámení vyrazili policisté Obvodního oddělení Zlonice a Slaný, kteří na místě zadrželi dva muže ve věku čtyřicet a jedenatřicet let z Chomutovska. Ti společně vypáčili uzamčené víko palivové nádrže, u které prorazili síto hrdla nádrže a za pomoci gumových hadic odčerpali do čtyř dvaceti litrových PVC nádob celkem 70 litrů motorové nafty. Škoda na odcizených pohonných hmotách byla vyčíslena na 2.048,20 Kč. Poškozením způsobili škodu 5.000,- Kč.

Dále bylo zjištěno, že na místo přijeli osobním vozidlem Ford Mondeo, které řídil mladší z mužů, přičemž má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel a starší z pachatelů byl navíc za krádeže odsouzen v posledních třech letech. Konkrétně mu v lednu letošního roku uložil Okresní soud v Chomutově trest odnětí svobody podmíněně s výměrou 24 měsíců se zkušební dobou do ledna 2024.

Zadržení byli umístěni do policejní cely a bylo jim sděleno podezření z přečinů krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí. Mladšímu zloději hrozí trest odnětí svobody na dva roky, starší může putovat za mříže na šest měsíců až tři roky.

nprap. Michaela Nováková

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments