Drogy za volantem

KLADENSKO – Jízda pod vlivem návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná.

Policisté v rámci kontrolní činnosti na pozemních komunikacích po celém území kladenského okresu opět zjistili několik řidičů, kteří usedli za volant posilněni návykovými látkami, čímž se dopustili protiprávního jednání a nyní jsou podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Dne 1. března 2021 krátce po jedné hodině zastavili policisté obvodního oddělení Kladno Kročehlavy v Americké ulici v Kladně ke kontrole osobní vozidlo značky Opel Astra. Policisté řidiče vyzvali k předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel a k testu na drogy. Policejním šetřením bylo zjištěno, že řidičem je padesátiletý muž z Karlovarského kraje a jeho test na drogy byl s pozitivním výsledkem. Muž se následně dobrovolně podrobil i odběru biologického materiálu v Oblastní nemocnici Kladno.

Dále policisté obvodního oddělení Kladno v odpoledních hodinách v neděli 28. února 2021 zastavili ke kontrole v ulici J. Palacha v Kladně osobní vozidlo značky Renault, jehož řidičem byl třiatřicetiletý muž z Kladna. Po provedení testu na přítomnost omamných a psychotropních látek byl výsledek pozitivní. Podezřelý se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření v kladenské nemocnici s odběrem biologického materiálu a následně byly provedeny na policejní služebně prvotní úkony a řidiči byla zakázána další jízda.

Kolem patnácté hodiny dne 26. února 2021 ve Slaném na komunikaci v Arbesově ulici kontrolovali policisté místního obvodního oddělení Slaný řidiče v osobním vozidle Audi. I v tomto případě byl výsledek testu na drogy s pozitivním výsledkem. Podezřelý muž se dobrovolně podrobil ve slánské nemocnici vyšetření s odběrem biologického materiálu.

Na pozemní komunikaci mezi obcemi Zvoleněves a Třebusice dne 25. února 2021 v patnáct hodin policisté obvodního oddělení Zlonice zastavili ke kontrole osobní vozidlo, jehož řidičem byl zjištěn pětadvacetiletý muž ze Slánska. Test na přítomnost návykových látek byl pozitivní a ve slánské nemocnici byl při lékařském vyšetření proveden odběr biologického materiálu.

Za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí všem čtyřem podezřelým řidičům maximální trest odnětí svobody ve výši až na 1 rok.

Policie neustále upozorňuje řidiče, že alkohol a ani jiné návykové látky za volant nepatří. Jízda pod vlivem těchto návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná. Tito řidiči jsou nebezpeční a svým protiprávním jednáním ohrožují především zdraví a životy ostatních nevinných účastníků silničního provozu Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích.

 

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments