Dopravní policisté vypátrali nákladní soupravu

KLADENSKO – Řidič byl oslněn zapadajícím sluncem a motocykl nezaregistroval.

Kladenští policisté pátrali po řidiči nákladní soupravy značky Scania v bílošedé barvě, který dne 17. června 2021 v podvečerních hodinách projížděl po pozemní komunikaci mezi obcemi Slaný a Tuřany.

Řidič nákladní soupravy přijíždějící od Slaného a při odbočení vlevo na sjezd ve směru do Prahy nedal přednost přijíždějícímu protijedoucímu motocyklu od obce Tuřany. Šestnáctiletá řidička motocyklu se snažila předejít střetu a položila motocykl na levý bok. Ke střetu motocyklu s nákladní soupravou nedošlo. U řidičky došlo k lehčímu poranění a po vyšetření byla ze slánské nemocnice propuštěna. Řidič nákladní soupravy nezastavil a pokračoval dál v jízdě na Prahu.

Dopravní policisté z kladenského inspektorátu pátrali po řidiči této nákladní soupravy a v rámci prováděného šetření zkontrolovali v úseku silnice I/7 a dálnice D7 od Slaného do Prahy celkem 50 nákladních souprav, z toho 6 nákladních vozů bylo značky Scania a 3 byly dle fotodokumentace podobou odpovídající hledanému kamionu. Na základě dalšího operativního šetření byl řidič z podezřelé nákladní soupravy ztotožněn a vyzván k podání vysvětlení na policejní služebnu dopravního inspektorátu Kladno.

Dne 24. června 2021 při podání vysvětlení se řidič r. 88 doznal, že v tomto časovém rozmezí po komunikaci u Slaného projížděl a i k odbočení ve směru do Prahy. Řidič uvedl, že při odbočení doleva byl oslněn zapadajícím sluncem a protijedoucí motocykl neviděl. Z těchto důvodů začal odbočovat a pokračoval dále v jízdě.

Tento případ byl oznámen na příslušný správní orgán Městského úřadu Slaný odboru dopravy k rozhodnutí.

 

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments