Dopravní nehody v nepříznivém počasí

KLADENSKO – Při dopravních nehodách nebyli zraněni žádní účastníci silničního provozu.

Krátce před šestou hodinou dnes 17. února 2021 došlo k dopravní nehodě na pozemní komunikaci č. 1/7 mezi obcemi Lotouš a Třebíz. Při dopravní nehodě se z nákladního vozu za jízdy odpojilo kolo, které vjelo do protisměru jízdní dráhy, kde se střetlo s protijedoucím dodávkovým vozidlem. Policisté vyzvali oba řidiče k dechovým zkouškám, které byly s negativními výsledky. K žádnému zranění při dopravní nehodě nedošlo. Dopravní nehoda je v šetření.

V ranních hodinách se stala dopravní nehoda v katastru obce Slatina na Kladensku. Při jízdě z kopce řidič nákladního vozidla značky Iveco nezvládl řízení a dostal smyk a zadní částí vozu se střetl s protijedoucím sanitním vozidlem. Při dopravní nehodě nedošlo k žádnému zranění osob. Provedené dechové zkoušky byly s negativními výsledky. Dopravní nehoda se prošetřuje.

Dopravní policisté upozorňují, že silnice pokryté sněhem, ledovkou nebo po dešti jsou mokré a mají jiné vlastnosti než pozemní komunikace, které jsou suché. Především vlivem ledu, sněhu a mokra se prodlužuje brzdná dráha vozidla.

Z těchto důvodů je vhodné zvýšit opatrnost při jízdě a předcházet tak dopravním nehodám nejen v zimních měsících:

– nepřeceňovat své řidičské schopnosti a snížit rychlost jízdy

– dodržování většího rozestupu od vozidel jedoucích před vámi

– plynulost jízdy, to znamená vyhnout se jízdě stylem brzda – plyn, vyhnout se při jízdě také

prudkému trhání volantem, například překážky

objíždějte volným větším obloukem, snížíte tak riziko smyku

– věnujte pozornost změnám stavu vozovky, mějte na paměti, že v zimě nemusí být stav vozovky  na všech úsecích vozovky stejný.

 

nprap. Jana Šteinerová

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments