Chraňte svůj majetek

Vloupání do společné kolárny a sklepních kójí.

Policisté Obvodního oddělení Slaný prošetřují případ krádeže jízdních kol v panelovém domě v ulici Na Dolíkách, ke které došlo během uplynulého víkendu. Neznámý pachatel v době od 22:15 hodin dne 15. května 2021 do 8:40 hodin dne 16. května 2021 otevřel bez poškození vstupní dveře do nemovitosti a následně vypáčil dveře společné kolárny, odkud následně odcizil tři jízdní horská kola. To mu zřejmě nestačilo a „podíval se“ i do suterénních sklepních prostor, kde násilně vnikl do třech sklepních kójí, ze kterých zmizely také tři bicykly. Škoda byla vyčíslena na 21.000,- Kč.

Skutek je prošetřován jako přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Aby se podařilo pachatele vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí výše uvedeného panelového domu v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Slaný, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 811. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Děkujeme za spolupráci.

Rady, jak předejít krádežím ze společných prostor domu:

  • Sklepní kóje, suterénní prostory i balkony mějte řádně zabezpečeny vhodnými dveřmi (nejlépe plné, venkovní, z pevných materiálů) s pevnými zabezpečovacími klikami a kvalitními bezpečnostními zamykacími systémy.
  • Přístupovou cestu k těmto prostorám vždy zamykejte.
  • V místnosti, která slouží jako úschovna kol, zabudujte stojan, nebo jiný systém zajištění, ke kterému se budou kola a další vybavení napevno připevňovat.
  • Máte-li ve skladovacích prostorech okna, je třeba je opatřit mechanickými zábranami, jako jsou mříže, nebo uzamykatelné okenice.
  • Domluvte se se všemi obyvateli domu na řádném uzamykání všech vstupních dveří do domu a nevpouštějte do objektu cizí osoby.

 

nprap. Michaela Nováková

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments